Wydarzenia kulturalne organizowane w Świdnicy

Świdnica to kolorowe miasteczko położone na Dolnym Śląsku. Jako niewielka osada została w dokumentach historycznych wspomniana już na początku trzynastego wieku, aby po kilkudziesięciu latach osiągnąć status miasta. Dogodne położenie na mapie komunikacyjnej naszego kraju sprawia, że chętnie przyjeżdżają tu turyści z najodleglejszych zakątków Polski.

Baza noclegowa {więcej na stronie Meteora} jest bardzo zróżnicowana. Nocleg na terenie miasta można znaleźć zarówno w luksusowym hotelu, jak i w schronisku młodzieżowym. Obiekty te oprócz standardu wypoczynku różnią się od siebie oczywiście również ceną. Najwięcej w mieście działa niewielkich pensjonatów, stanowiących rodzinny biznes. Większość obiektów można znaleźć w internecie, wpisując w wyszukiwarkę internetową zapytanie o “noclegi Świdnica”.

Świdnica znana jest przede wszystkim z zabytków architektonicznych klasy światowej. Należą do nich między innymi świdnicki rynek czy Kościół Pokoju zbudowany na mocy porozumień pokojowych, kończących okres trzydziestu lat zaciekłych działań zbrojnych prowadzonych na tych terenach w siedemnastym wieku. Jednak miasto to to nie tylko zabytki.

Wszyscy wczasowicze spędzający w Świdnicy swój urlop wypoczynkowy mogą przez cały rok liczyć na bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych, organizowanych zarówno przez władze miejskie, jak i przez rozmaite stowarzyszenia czy fundacje. Każdego roku jest tu organizowany między innymi Festiwal Reżyserii Filmowej. Jest to ogólnopolskie święto reżyserów, na które zjeżdżają najbardziej utytułowane głowy z całego kraju. Podczas kilku dni trwania festiwalu można między innymi wziąć udział w warsztatach reżyserskich prowadzonych przez specjalistów, a także podyskutować w ramach tematycznych paneli dyskusyjnych.

Doroczną imprezą plenerową organizowaną na terenie miasta są również Dni Świdnicy. Podczas weekendowej zabawy na scenie ustawionej w centrum miasta odbywają się liczne koncerty znanych zespołów, a także konkursy z nagrodami, w których mogą brać udział całe rodziny. Do pozostałych znanych wydarzeń kulturalnych Świdnicy zaliczyć można między innymi Festiwal Teatru Otwartego czy Międzynarodowy Festiwal Bachowski.

Dzięki swej popularności miasto nie musi inwestować zbyt dużych środków w promocję zabytków i wydarzeń kulturalnych – informacje o nich rozchodzą się pocztą pantoflową, co roku przyciągając większe rzesze widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>