Piesze szlaki turystyczne w Rytrze

Osoby, które nigdy nie wybierały się w dłuższe piesze trasy, nieraz są zdziwione tym, że są tacy, którzy przechodzą nawet te najdłuższe. Są i tacy, którzy robią to na czas tzn. tak aby przejść całą trasę jak najszybciej.

W miejscowości Rytro z pewnością zauważy się charakterystyczne znaki oznaczające szlaki turystyczne. To oznaczenia złożone z trzech pasów. Zawsze są dwa białe na obrzeżach, a w środku kolorowy. W Rytrze spotkać można różne  kolory, ponieważ jest to węzeł różnych szlaków. Jeśli ktoś uwielbia spacerować wśród przyrody to pobyt tutaj będzie wspaniałym pomysłem. By skorzystać z wielu tras spacerowych należy przyjechać tu na kilka dni. Nie musimy martwić się o nasze miejsce wypoczynkowe. Decydując się na wyjazd i zakwaterowanie w Rytrze, mamy wiele możliwości pobytu. Największa ilość szlaków jest oznaczona kolorem żółty, są to szakli gminne, których przejście zajmie nam od dwóch do trzech godzin. 

Taką wyprawę może sobie zrobić nawet ktoś, kto nie ma doświadczenia w chodzeniu w trasy turystyczne. Przeciwwskazaniem jest jedynie słabe zdrowie. Zdrowy dzięki takiej wędrówce jeszcze bardziej zyska na zdrowiu. Natomiast dwa dłuższe szlaki, o których warto przy okazji Rytra wspomnieć, to szlak niebieski oraz czerwony.

Niebieski zaczyna się właśnie tutaj. Nie ma co wychodzić późno. Jeśli się tu dotarło nie za wcześnie, to propozycja noclegu  jest warta rozważenia. Po przespanej nocy, ze świeżym zapasem sił, tak będzie o wiele lepiej. Szlak ten dochodzi do Szczawnicy. To uzdrowiskowe miasto. Jest piękne i jest tam wiele rzeczy do zwiedzania, warto się zatrzymać na dłużej, jak już tam się dotrze.

Rytro i jego okolice także warto poznać. Na trasie znajduje się Schronisko PTTK na Przehybie, jest więc gdzie przenocować. Jako jeden z etapów Rytro jest też związane z Głównym Szlakiem Beskidzkim. To szlak czerwony, bardzo znany wśród osób spędzających wolny czas na takich wędrówkach i bardzo długi. Nocleg w Rytrze będzie niezbędny i nie tylko w tej miejscowości. Gdyby ktoś chciał przejść cały ten szlak, to będzie się musiał zatrzymywać wielokrotnie, ponieważ ma on ponad 500 km. Początek szlaku to Ustroń (miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa), a koniec to Wołosate (niewielka miejscowość i najdalej na południe).

Być może przy okazji pobytu w Rytrze i poznawania tamtejszej okolicy zapragnie się wyruszyć gdzieś dalej. Są więc dwie atrakcyjne możliwości. Jednak bez przygotowania, poznania trasy i doświadczenia lepiej się w długą drogę nie ruszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>