Nowęcin – azyl przed wielkomiejskim gwarem

Jeżeli masz ochotę na wakacje w miejscu, którego nie zapomnisz do końca życia i do którego wciąż będziesz wracać, koniecznie przyjedź no Nowęcina. Ta niewielka nadmorska wieś sprawi, że na zawsze pokochasz morze i wszystkie jego atrakcje. Nowęcin, mimo iż wciąż jest odrębną wsią, powoli staje się dzielnicą odległej stąd o trzy kilometry Łeby. Dzieje się tak, ponieważ atrakcje, które oferują obie te miejscowości łączą się, przyciągając turystów z całego kraju i spoza niego. Wielu ze zwiedzających Łebę, zatrzymuje się na noclegi w Nowęcinie. Nowęcin bowiem przygotował swoją bazę noclegową na najwyższym poziomie, dlatego każdy może znaleźć tutaj nocleg dla siebie.

Nowęcin został włączony do Polski w 1945 roku. Obecnie jest niezwykle popularną nadmorską wsią turystyczną, w której życie tętni głównie w sezonie letnim. Dużą popularnością cieszą się tutejsze stadniny koni, które oferują przejażdżki bryczkami. W Nowęcinie organizowane są również letnie obozy jeździeckie, na których wszyscy miłośnicy tego sportu mogą wymienić się doświadczeniami, podszkolić swoje umiejętności, a także zarazić swoją pasją młodych adeptów tego pięknego sportu. Jeździectwo niewątpliwie stanowi wizytówkę Nowęcina, będącą jego znakiem rozpoznawczym. Miłośnicy zwiedzania i historii z pewnością zainteresują się XV-wiecznym zamkiem, w którym obecnie mieści się komfortowy hotel, oferujący noclegi przyjezdnym turystom. Zamek leży w malowniczym rejonie, tuż nad jeziorem Sarbsko, na obszarze rezerwatu Mierzeja Sarbsko. Na uwagę zasługuje również neogotycki Pałac Wejherów, który powstał w 1909 roku, a dzisiaj stanowi nie lada atrakcję dla zapalonych badaczy historii i eksploratorów fascynujących zabytków architektury.

Nowęcin nie jest wielką miejscowością, pełną ogromnych budynków, sklepów i wielkomiejskich atrakcji. Tutaj czeka na nas przede wszystkim niezmącona niczym cisza, w której daje się słyszeć tylko szum wody, powiew świeżego wiatru i odgłosy mew, fruwających na niebieskim niebie. To właśnie tutaj naprawdę się odpoczywa, tutaj jest się blisko z naturą i przyrodą. Napawając się niesamowitymi widokami, możemy nabrać sił na kolejne życiowe wyzwania, a Nowęcin stanie się naszym miejscem schronienia przed codzienną szarością i prozą naszego życia. Wystarczy tylko spakować walizki i przyjechać właśnie tutaj, do Nowęcina, maleńkiej wsi w województwie pomorskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>