Korbielów i Pilsko

Beskid Żywiecki to chętnie odwiedzane przez turystów miejsce. Ma się jednak często wrażenie, że przegrywa rywalizację z ośrodkami w Karkonoszach, a o tych tatrzańskich nawet nie wspominając. Jeśli ktoś tak myśli, to powinien się wybrać w zimie do Korbielowa i zrewidować swoje poglądy. Korbielów jest siedzibą dla jednego z największych i najlepiej wyposażonych ośrodków narciarskich w Polsce. Na Ośrodek Narciarski Pilsko składa się kilka tras o zróżnicowanej trudności i długości tras – znajdą tu dla siebie więc coś osoby, które dopiero zaczynają się uczyć jeździć na nartach, jak i ci, którzy jeżdżą od wielu lat. Dużo dostępnych tras to jednak nie jedyne zalety Pilska. Na popularność ośrodka wpływa także ich jakość. Nie można narzekać na trasy, gdy ośrodek posiada bardzo nowoczesny sprzęt służący do naśnieżania tras, a część z nich jest bardzo dobrze oświetlona. Pozwala to na cieszenie się jazdą bez problemów i przez cały dzień. Na wybór tego miejsca przez tylu turystów ma wpływ także baza noclegowa dostępna w tej miejscowości. Znajdziemy tu kilkanaście większych obiektów, ale także i prywatne osoby, które oferują noclegi [www.meteor-turystyka.pl/noclegi,korbielow,0.html].

Korbielów jest także dobrze połączony drogowo z Żywcem, co powoduje, że na stokach pojawia się jeszcze więcej osób. Nie jest to jedyny ośrodek narciarski w tej okolicy, ale bez wątpienia jedyny w swoim rodzaju. Grojec w Żywcu, Kaimówka w Szczyrku czy Kolej Baba w Korbielowie nie mogą się z nim równać swoimi rozmiarami. Także jeśli chodzi o wysokość położenia ośrodka, tylko Kasprowy Wierch może się z nim porównywać, jeśli chodzi o polskie stoki. Pilsko doceniane jest też przez turystów ze Słowacji. Niewątpliwie wpływ na to ma nie tylko sama infrastruktura, ale także różne wydarzenia, które mają miejsce na tych stokach. Co roku odbywają się tutaj różne konkursy i zawody, w których biorą udział setki osób. Dotyczy to wielu dyscyplin narciarskich, a także snowboardu.

Będąc w Korbielowie warto poświęcić też chwilę, by zwiedzić atrakcje Żywca oraz zobaczyć szlaki turystyczne Babiogórskiego Parku Narodowego [wikipedia.org/wiki/Babiog%C3%B3rski_Park_Narodowy]. Tu zobaczyć można wiele ciekawych gatunków zwierząt. Ostatnio zaczęły pojawiać się w tej okolicy nawet wilki i niedźwiedzie. Park oraz Babią Górę warto też odwiedzić latem, ponieważ wtedy podziwiać możemy charakterystyczną roślinność dla tego rejonu Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>