Klasycystyczny Zespół Pałacowy – Siedlce

Szukając ciekawego miejsca na weekendowy wypad z rodziną lub przyjaciółmi warto zainteresować się miastem Siedlce w województwie mazowieckim. To wyjątkowo bogaty historycznie jak i kulturalnie region, gdzie nie brak licznych zabytków i ciekawych miejsc do obejrzenia. Oferta noclegowa jest dostępna na przestrzeni całego roku, a ceny przystępne zwłaszcza przy rezerwacji z wyprzedzeniem czasowym. Noclegi słyną z gościnności i uprzejmości gospodarzy, dzięki czemu mają dobre opinie wśród turystów i przyjezdnych. W okolicy świetnie rozwinięte są także punkty usługowe i gastronomiczne, a ich domeną są doświadczeni usługodawcy. Można tu spróbować regionalnych przysmaków, praktycznie na każdym kroku.

Najbardziej znanym miejscem wokół którego kręci się tu życie jest późnobarokowy ratusz. Wzniesiony został w połowie XVIII wieku za sprawą ówczesnej właścicielki miasta Księżnej Aleksandry z Czartoryskich Ogińskiej. Księżna zakochała się w tutejszej okolicy i włożyła wiele starań w to by miasto było tak bogate. W budynku ratusza dziś znajduje się Muzeum Regionalne, chętnie odwiedzane przez turystów i przyjezdnych. Równie znany jest Klasycystyczny Zespół Pałacowy, powstały w XVII wieku z Parkiem Krajobrazowym i Ogrodem Sentymentalnym. Był on miejscem zamieszkania panującej Pani. Jest jednym z najcenniejszych zabytków Siedlec. Niestety w czasie drugiej wojny światowej w 1944 roku spłoną. Na szczęście po konflikcie został odbudowany, a w 2001 roku przekazany do użytku Akademii Podlaskiej. Ten przepiękny budynek jest dziś siedzibą uczelni, a jednocześnie odbywa się tu wiele ważnych wydarzeń kulturalnych. W okolicy znajdują się liczne kościoły o bogatej i ciekawej architekturze, będące chlubą miasta i symbolem jego świetności.

Nie brakuje także pomników upamiętniających ważne wydarzenia i przypominających ciekawe postacie historyczne. Siedlce to dobre miejsce zwłaszcza dla wycieczek szkolnych i osób lubujących się w ciekawych i bogatych w wydarzenia historyczne miejscach. Popularne zabytki, warte są odwiedzenia, a wspaniała urbanistyka i architektura miasta zachwyci nie jednego znawcę. Dlatego warto zarezerwować noclegi już dziś i przybyć na obejrzenie tego wspaniałego miasta. Zabierz ze sobą znajomych lub rodzinę, a wycieczka na pewno nie będzie nudna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>