Grzybowo – miejsce wypoczynku

Grzybowo to malutka nadmorska wioska, położona blisko głównej drogi z Kołobrzegu do Mrzeżyna. Jest ona od Kołobrzegu oddalona zaledwie o 6 kilometrów. Grzybowo od pewnego czasu stale się rozwija, powstają coraz to nowe ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i hotele, polepsza się baza turystyczna i gastronomiczna. Jednym słowem staje się to miasteczko coraz bardziej przyjazne turystom.

Grzybowo to miejsce wyjątkowe z wielu względów, ale przede wszystkim dlatego, że leży zaledwie 300 metrów od morza, a jest położone w depresji, która sięga nawet jednego metra. Wydawać by się mogło, że jest to zagrożona miejscowość, ale jednak Morze Bałtyckie zatrzymało się na zatoce. Właśnie dzięki temu w Grzybowie jest dość ciepła woda, a przynajmniej cieplejsza niż w okolicznym Kołobrzegu, ponieważ mniejszy zbiornik, jaki tworzy zatoka nagrzewa się znacznie szybciej. Fale również są mniejsze niż na pozostałych plażach, dzięki czemu plaża jest bezpieczna nawet dla najmniejszych dzieci i właśnie z tego powodu często rodziny z dziećmi wybierają tę miejscowość.

Grzybowo leży w pięknej okolicy, dzięki strefie chronionego krajobrazu. Nie mogą tu powstać żadne fabryki ani nic związanego z przemysłem. Obowiązują tu zasady strefy ochrony uzdrowiskowej, dlatego też krajobraz jest w stanie niezmienionym przez wynalazki nowoczesnego świata.

Jedną z większych atrakcji w okolicy jest Dziki Zachód. Jest to spory teren pomiędzy Grzybowem a Kołobrzegiem, na którym znajduje się wiele tematycznych atrakcji takich jak wioska indiańska, miasto westernowe oraz stajnie, place zabaw czy punkty gastronomiczne. Jest tutaj możliwość wynajęcia miejsca pod imprezę tematyczną wraz z ogniskiem na 150 osób.

Grzybowo najbardziej popularne jednak jest jako miejscowość wypadowa. Ciekawa i bardzo spokojna miejscowość gwarantuje nam dobrą bazę noclegową i niskie ceny [meteor-turystyka.pl/noclegi,grzybowo,0.html]. Jest stąd blisko do wielu atrakcji – do samego Kołobrzegu jest zaledwie 6 kilometrów drogi, czyli samochodem mniej niż 10 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>