Częstochowa – ważne miejsce dla Polaków

Na trasie prowadzącej z Warszawy do Katowic, w odległości około 70 km od Katowic na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Krakowsko-Częstochowskiej nad rzeką Wartą położona jest Częstochowa. To miasto, w którym mieszkańców jest około 300 tysięcy, natomiast drugie tyle stanowią pielgrzymi przybywający tutaj o każdej porze roku niemal ze wszystkich zakątków kraju i świata. Miasto jest dużym ośrodkiem kultury, nauki a także wielu wyższych uczelni i placówek kulturalnych. Dobrze rozwinięty węzeł kolejowy i drogowy pozwala dotrzeć do miasta z każdego krańca Polski.

Położenie Częstochowy w otoczeniu licznych tras turystycznych – przebiegającego tutaj Szlaku Orlich Gniazd, poprowadzonego między warowniami średniowiecznych zamków na jurajskich skałkach w otoczeniu malowniczych krajobrazów stanowi częste miejsce wypoczynku wakacyjnego. Bogata baza noclegowa Częstochowy i okolic kierowana do rodzin czy też osób szukających aktywnego miejsca i dogodnego do relaksu w związku z uprawianiem turystyki wspinaczkowej jest ofertą, która zachęca, by tutaj spędzić miło czas urlopu czy weekendu. Pokoje i noclegi w Częstochowie to także bogata oferta skierowana do pielgrzymów i turystów. 

Atrakcją Krainy Orlich Gniazd, wokół której położona jest Częstochowa jest niewątpliwie przyroda. Zaletą okolic są krystalicznie czyste wody, liczne wapienne skały, które stanowią centra wspinaczkowe, jaskinie, mosty skalne, wąwozy. Miasto jest stolicą metropolii Kościoła rzymskokatolickiego, stanowi cel pielgrzymowania w kraju. Ale Częstochowa to także miasto kościołów i muzeów. Znane Muzea warte zobaczenia to Muzeum Częstochowskie – z bogatą kolekcją sztuki, archeologii, etnografii oraz jedyne w Polsce Muzeum Zapałek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>