Ciekawe miejsce w Krakowie

Chcielibyście w ciekawy sposób spędzić weekend? Z ręką na sercu polecamy wam wybrać się do byłej stolicy naszego kraju. Jeśli byliście już na rynku, zwiedziliście Wawel, a także Sukiennice i Muzeum Narodowe, to czas najwyższy, aby zobaczyć Fabrykę Oskara Schindlera. Na zwiedzanie tego miejsca należy poświęcić najlepiej cały dzień, dlatego warto przyjechać tutaj na weekend. Nie martwcie się funduszami. Na stronach internetowych można znaleźć wiele promocyjnych noclegów, dostępnych spośród różnych miejsc. Na tych listach z rabatami znajdują się oferty noclegów w Krakowie zarówno hoteli, apartamentów, pokoi gościnnych czy hosteli [meteor-turystyka.pl]. Czasem warto zdecydować się na ofertę last minute w kwestii bazy noclegowej. Wszystko zależy od terminu naszego urlopu.

Co nas skłoniło do zwiedzania tego miejsca? Skąd w ogóle dowiedzieliśmy się o jego istnieniu? Zostaliśmy zainspirowani przez Thomasa Keneally'ego, jego powieścią pod tytułem Arka Schindlera. Temat tak nas zaciekawił, że obejrzeliśmy także film Stevena Spielberga pod tytułem "Lista Schindlera". Cała fabryka jest miejscem, gdzie niegdyś produkowano wyroby emaliowane i blaszane. Fabryka odegrała niesamowicie ważną rolę w trakcie eksterminacji Żydów i likwidacji getta. Wszystkie te informacje są w bardzo ciekawy, ale zarazem klarowny sposób przedstawione podczas zwiedzania i zapoznawania się z wystawą. Szczególnie ciekawa jest ta pod nazwą "Kraków – czas okupacji 1939-1945". Umożliwia nam ona przeniesienie się do Krakowa, który funkcjonował w czasach wojny. Znajdujemy się w starej kamienicy, która ukazuje życie codzienne ludzi tamtego czasu. Jest to multimedialna wystawa, którą odbieramy wszystkimi zmysłami. Dźwięki miasta w trakcie wojny dochodzą do nas zewsząd, co tworzy bardzo napiętą atmosferę i pozwala poczuć to, w jakiej sytuacji znajdowały się osoby w tamtym okresie. To szczególnie ważne miejsce dla dzieci. Szczególnie istotne jest to, że cała wystawa jest również przygotowana dla osób niepełnosprawnych, zarówno niesłyszących jak i niewidomych. Na parterze muzeum można zakupić ciekawe materiały na temat Krakowa, a także wiele pamiątek. Jeśli macie jakieś swoje sprawdzone miejsca, które nie są sztampowe i warto je zobaczyć, prosimy o sugestie. Z chęcią obejrzymy jakieś nowe punkty na mapie Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>