Atrakcje Karwi i okolic

Na północnym krańcu Polski leży miejscowość niezwykła – Karwia. Poza sezonem niczym się nie wyróżnia, jednak w okresie wakacji zmienia się w tętniącą życiem miejscowość letniskową. Na długości 3 kilometrów rozciąga się, jedna z najszerszych nad Bałtykiem plaż, która otoczona jest pięknymi wydmami. Tuż za nimi turyści mogą znaleźć schronienie przed słońcem, mieści się tu bowiem malowniczy sosnowy las. Tutejsza baza noclegowa to mnóstwo ofert, z których każdy może wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie. Ci, którzy lubią ciszę i spokój z pewnością chętnie wybiorą ośrodki agroturystyczne. Dla lubiących wspaniałą, wakacyjną atmosferę czekają natomiast liczne pensjonaty i pokoje gościnne, które różnią się standardem, z uwagi na różne upodobania turystów.

Będąc w Karwi warto zarezerwować czas na wycieczkę do Żarnowca, gdzie wiele lat temu budowano elektrownię atomową. Oprócz tego znajduje się tutaj najcenniejszy na Kaszubach kompleks klasztorny z początku XV wieku. W skład tego zespołu wchodzą budynki plebanii, kościół i budynek klasztorny. W odległości 7-u kilometrów od Karwi leży Jastrzębia Góra, gdzie na turystów czeka również niezliczona ilość atrakcji. Do najbardziej popularnych należą między innymi: 350 metrowy wąwóz Lisi Jar, czy unikatowe wybrzeże klifowe, które trzeba zobaczyć obowiązkowo. Jego atrakcyjność to przede wszystkim wysokość, ponieważ ten klifowy brzeg leży 33 metry n.p.m. Na klifie rosną chronione buki i dęby, których obwody pnia przekraczają 300 cm, co stanowi niezwykłą atrakcję przyrodniczą. Możesz przyjechać bez względu na pogodę, ponieważ w ofercie noclegowej znajdziesz nie tylko domki letniskowe, ale również oferty całoroczne. Dzięki temu Karwia może być doskonałym pomysłem nie tylko na długi letni urlop, ale także na jesienny, czy zimowy weekend (dostępne stancje: Karwia – meteor-turystyka.pl).

Decydując się na urlop w Karwi nie można też zapomnieć o pobliskich jaskiniach, których najwięcej jest w miejscowości Mechowo. Groty te mają długą historię, a jej początek datuje się na XIX wieku, kiedy to zostały odkryte. Warto też odwiedzić Helskie Fokarium, co może być świetną atrakcją zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Oprócz miejsc wartych odwiedzenia, najważniejszym atutem tej niewielkiej osady rybackiej jest z pewnością malowniczy krajobraz, który o każdej porze roku zachwyca turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>